Ułatwienia dostępu

koncert

Koncert

ZACHWYTY - wyjątkowe wydarzenie artystyczne na mapie Koła.

W roku 2019 ZACHWYTY zainicjowały cykl koncertów muzycznych opartych na wybitnej twórczości polskich autorów tekstów i kompozytorów. Naszym celem jest wspólnie z Wami tą twórczością się zachwycać. Wierzymy, że w czasach, w których rynek muzyczny i media przepełnione są nierzadko miałkością i bezbarwnością, istnieje ogrom muzyki wartościowej i godnej wysłuchania.

W roku 2019 na deskach Miejskiego Domu Kultury w Kole zaprezentowane zostały piosenki z fenomenalnymi tekstami Agnieszki Osieckiej. Dlatego z pełną odpowiedzialnością uważamy, że był to koncert z ambicjami. W wydarzeniu wzięli udział młodzi artyści. Były wśród nich dzieci stawiające pierwsze kroki na scenie, ale też ci, którzy posiadają już znaczy dorobek artystyczny. Pokazaliśmy, że choć genialna twórczość Osieckiej bywa niełatwa w odbiorze, to sięgać po nią mogą również najmłodsi.

2. edycja Zachwytów w roku 2022, przyniosła ze sobą kompozycje Czesława Niemena, artysty którego nikomu nie trzeba przedstawiać. Podczas wyjątkowego muzycznego spotkania można było usłyszeć piosenki te najbardziej znane, jak i te, które nie są popularne, ale piękne. Do udziału w koncercie zaprosiliśmy ponownie zarówno młodych, jak i dojrzałych artystów. Niewątpliwym atutem drugiej edycji Zachwytów był udział dooKOŁA ORKIESTRA pod dyrekcją Krzysztofa Lityńskiego, która wszystkie kompozycje wykonała na żywo.

3. edycja koncerty poświęcona była twórczości kolejnej, cudownej artystki. Tym razem wspólnie zachwycaliśmy się tekstami Kory, wokalistki zespołu Maanam. Kora, a właściwie Olga Sipowicz primo voto Jackowska to jedna z najbardziej charyzmatycznych i wybitnych postaci polskiego rocka, nazywana barwnym ptakiem polskiej muzyki rockowej. Z zespołem Maanam wydała 11 albumów studyjnych. W 2014 roku otrzymała Srebrny Medal Gloria Artis za działalność artystyczną, natomiast w 2016 roku odebrała Złotego Fryderyka za całokształt twórczości. Jej teksty są charakterystyczne i dobrze znane szerokiej publiczności. Podczas 3. edycji Zachwytów wspólnie je sobie przypomnieliśmy. W trakcie koncertu ponownie wokalistom towarzyszyła dooKOŁA ORKIESTRA - 20 znakomitych muzyków, a wszystkie dźwięki popłynęły wprost ze szlachetnych instrumentów.

 

A co w roku 2024?

W roku 2024 zachwycaliśmy się ponadczasowymi tekstami Jacka Cygana - poety, prozaika, scenarzysty, autora musicalowego, jurora i organizatora festiwali muzycznych. Oficjalnie napisał ponad 1000 tekstów do piosenek śpiewanych przez wiele pokoleń artystów. Jacek Cygan swoją działalność twórczą rozpoczął już podczas studiów, pisząc wiersze i teksty piosenek. Wywodzi się ze środowiska piosenki studenckiej określanej mianem „krainy łagodności”. Od tego czasu współpracował z najwybitniejszymi polskimi kompozytorami i wokalistami m.in. Grażyną Łobaszewską, Edytą Geppert, Edytą Górniak, Marylą Rodowicz, Jerzym Filarem, Sewerynem Krajewskim, Krzesimirem Dębskim, Włodzimierzem Korczem, Andrzejem Zauchą i Ryszardem Rynkowskim. Podczas 4. edycji Zachwytów usłyszeliśmy zarówno największe przeboje, które wyszły spod rąk Jacka Cygana i są dobrze znane szerokiej publiczności, jak i perełki, na które rzadko można natknąc się w przestrzeni publicznej, ale są piękne i warte uwagi. Wszystkie piosenki zostały wykonane z towarzyszeniem dooKOŁA ORKIESTRA pod dyrekcją Krzysztofa Lityńskiego.

Jesteśmy przekonani, że dobra muzyka, teksty Jacka Cygana, którymi wspólnie się zachwyciliśmy, starannie przygotowana oprawa wizualna, światło i scenografia oraz kilka niespodzianek spowodowały, że to był dobry wieczór.

 

Zapraszamy do Miejskiego Domu Kultury w Kole
na 5. edycję ZACHWYTÓW w kwietniu 2025 r.

BĘDZIE PIĘKNIE!

 

 

4. edycja koncertu (Jacek Cygan - 5-8.04.2024)

Herb Miasta Koła Herb Gminy Koło Herb Powiatu Kolskiego

Stronę internetową
zrealizowano przy
wsparciu finansowym
Gminy Miejskiej Koło,
Gminy Koło oraz
Powiatu Kolskiego

Koncerty

 5 kwietnia 2024
 17:30 i 20:00

 6 kwietnia 2024
 16:00 i 18:30

 8 kwietnia 2024
 19:00

Kontakt

Stowarzyszenie Kolska Trójka
ul. Toruńska 68, 62-600 Koło
tel. 606 762 016

KRS: 0000480392, NIP: 6662111316
BNP Paribas Bank Polska S.A.
28 2030 0045 1110 0000 0302 3770